Podrobná nabídka

Klasické, relaxační a rekondiční masáže

V historii lidstva patří masáže k nejstarším léčebným prostředkům. Přispívají k odstraňování únavy a celkovému osvěžení. Všechny nervy k ostatním vnitřním orgánům procházejí právě páteří a tak může masáž často pomoci k vyléčení nemoci, které s nimi zdánlivě vůbec nesouvisejí.

Bolesti zad provázejí každého druhého dospělého a můžou bolet v podstatě kvůli čemukoli. Bolí nás především svaly, které ztuhly, protože nejsou dost silné, aby udržely páteř ve vzpřímené pozici, zkracují se, nemůžou otevřít svá vlákna pro přísun kyslíku a látkovou výměnu a vyplavit zplodiny látkové výměny. Takový sval se nakonec stáhne v křeči a dojde k silné bolesti. Informace o bolesti přiměje mozek k vydání příkazu odstavení patřičného úseku páteře, který se pak vůbec nehne.

Velký vliv na naší páteř mají ale i myšlení a stres. Jsme-li ve stresu, postavení hlavy a páteře je jiné, nepřirozené. Lidé trpící depresemi mají daleko větší výskyt problémů s páteří než ti, kteří jsou v klidu. Ti chodí vzpřímeně, nejsou schoulení do sebe, nehrbí se. Lidé s depresí mají trapézy šíje přetížené nesprávným držením těla a hlavy. Podle čínské medicíny tam, kde je bolest, neproudí energie. Měli bychom dělat vše proto, aby v našich drahách energie proudila. K tomu, abychom mohli energii zprůchodnit, je důležité ji načerpat - a proto DARUJTE SI ZDRAVÍ třeba i pomocí příjemné relaxační masáže.


Měkké a trakční techniky

Je to specifický druh masáží, který slouží jak k uvolnění svalových spasmů a odstranění bolestivých změn ve svalech, tak i k odstranění lehkých kloubních blokád za pomocí natažení. Je to šetrná metoda využívající postizometrické relaxace ke snížení bolestí vzniklých zatuhlými svaly nebo jejich skřípnutím. Měkké a trakční techniky se využívají v kombinaci s klasickými masážemi postižených a bolestivých míst.

Postizometrickou relaxací se zvětšuje rozsah pohybu, který byl omezen a může se stát, že ve fázi pasivního protažení se odstraní i lehká blokáda a je slyšitelný i zvukový fenomén - lupnutí. 

Vhodné jako doplňková metoda při masážích


Protimigrénová masáž

Je to zřejmě nejčastější bolest, která má několik možných zdrojů a podle toho musí být řešena. Téměř v 99% případů je nejčastější bolení hlavy od páteře. Bolest začíná uprostřed hlavy, působí na obě strany, prochází do obličejové části a tlačí na oči shora. Průvodním jevem jsou nevolnosti, nutkání na zvracení až zvracení . To, co bolí, jsou měkké tkáně kolem páteře - zejména krční, jako uskřípnutý nerv nebo přetažený dlouhodobě křečovitě stažený sval, svalový snopec či úpon. Tak vzniká svalová zatuhlina zvaná myogeloza, která pak bolí sama o sobě.

Protimigrénová masáž odstraňuje spoušťové body, aby se tak nahradila funkce zatuhlého svalu a obnovila se cirkulace krve. Bez ní zůstává místo neokysličené, hromadí se v něm odpadní látky, které časem mohou vytvořit výrustky, které způsobují bolest. Duchovní léčebná rada je stejná jako u bolestí celé páteře - odhazujte, protože nikdo z nás není titán a nemáme nést tíhu všech problémů a vad světa.

Vypusťte to z hlavy a DARUJTE SI ZDRAVÍ


Reflexní terapie

Reflexní terapie využívá tlaku a masáží reflexních zón a ploch na chodidlech nohou i na rukou. Reflexní zóny se využívají nejen pro terapii, ale také pro docela spolehlivou diagnostiku. Reflexní plošky jsou tvarově velmi podobné příslušnému orgánu a představují rozměry až na nekolika centimetrů čtverečních.

U reflexní terapie je možno účinek přesně směrovat, a to nejen na žádaný orgán, ale dokonce na každou jeho část. Dále je u reflexní terapie účinek okamžitý, což má velký význam při bolestech, akutních potížích a při první pomoci.


SU - JOK

Su jok terapie je léčebnou metodou spočívající v působení na ruce a chodidla. Systémy odpovídající všem orgánům těla, jež se nacházejí na rukách a na chodidlech, jsou zvláštní pulty distančního řízení, vytvořené proto, aby se člověk mohl udržovat ve zdravém stavu.

Zmíněné léčebné soustavy fungují jako svérazné maličké kliniky léčicí choroby těla.Léčba probíhá přes body podobnosti a spočívá ve stimulaci potřebných bodů, souvisejících s léčeným onemocněním. Při problémech a onemocněních je nutné najít příslušný patologický bod, který je bolestivý a signalizuje poruchu a ošetřit jej. Analýzou pozice a stavu bodu podobnosti lze diagnostikovat a také léčit související problémy.

Vhodná jako doplňková metoda při reflexní terapii


Breussova masáž

Energetická, magnetická a zároveň úžasná regenerační manuální masáž. Jedná se o jemnou energeticko - manuální masáž zad v oblasti páteře. V Breussově masáži se speciálními masérskými hmaty uvolňují meziobratlové ploténky a uvolňují se nervy, které z páteře vycházejí do celého těla.


Dornova metoda

Jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit.

To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta.

© 2017 Domácí-Masáže.cz. Zminný 53, Pardubice 530 02
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!